Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A köznevelésért felelős államtitkár levelében arra kéri a tanári szakszervezetek vezetőit, hogy ne támogassák a polgári engedetlenségi mozgalmakat, mert törvénytelen, de kitért a diákok értékrendjére is.
Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke a felvételi eredmények után beszélt arról, milyen következményei lesznek annak, hogy nagyon kevés egyetemista kezd idén pedagógusképzésen.
Igaz, nem az utóbbi években, hanem 2013 és 2017 között, de a Belügyminisztérium szerint ez is egy olyan siker, amit 2022-ben ki kell emelni, ha a pedagógusbérekről van szó.
A Pedagógusok Szakszervezetének vezetői szerint a klasszikus táboroztatás mellett a kereskedelemben is sokan helyezkednek el átmenetileg, a tanárok az élelmiszerüzletekben nemegyszer még részmunkaidőben is többet keresnek, mint az iskolában.
Legalább 45 százalékos béremelést követel a kormánytól a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint az elmúlt években ezermilliárd forinttal többet fordítottak pedagógusbérekre, 2023-tól jöhet az „átfogó, nagyobb mértékű bérrendezés”.
"Az iskolában a mindennapok gördülékenységéért, a tiszta és biztonságos környezetért, a gyerekek neveléséért dolgozó emberek méltatlanul kevés pénzért dolgoznak" - írja a budapesti Eötvös-gimnázium fiatal tanára.
A kérdés, hogy vajon elég-e egy tanári fizetés az albérletre, továbbra is sokakat - többek között politikusokat is - foglalkoztat. A minisztériumnak azonban van egy bevált válasza: "a kormány mindig kiemelt területnek tekintette a köznevelést", és hamarosan jön a béremelés is.
A pedagógusok egyelőre nem kapnak béremelést, azt ugyanakkor elképzelhetőnek tartja, hogy jövőre valamikor 10 százalékos fizetésemelést kapjanak, amit 2023-ban egy nagyobb arányú emelkedés követhet – erről beszélt péntek reggel Orbán Viktor a Kossuth Rádióban.